Şekil renkleri

Metin renkleri


 
 
 
reklam 

Yayın ihalesi için tarihi rakam açıklandı!

6 ay önce
124 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

2014 yılının Ağustos ayından beri, Kulüpler Birliği gündeminde en önemli konunun daima yayın ihalesi olduğunu belirten Gümüşdağ, “Kulüplerimizin geleceği, yeni dönem yayın ihalesi modelinin sağlıklı işlemesine ve futbolumuzun değerlerinin sürekli artmasına bağlı olduğunun bilinciyle 2 yılı aşkın bir süredir devam eden çok titiz bir çalışmanın son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Yayın ihalesi modelini oluşturmaya başladığımız ilk günlerde gerek hedeflediğimiz rakam itibarıyla, gerekse kulüplerimizin böylesine kompleks bir konuda uzlaşma kabiliyeti hususunda oldukça olumsuz görüşler beyan edilmişti. 2010 yılında elde edilen rakamı bulmak bile imkansız dendi. Kulüpler uzlaşamaz dendi. Ama gördük ki, kulüplerimiz bu sürecin başından sonuna kadar tam bir uyum ve uzlaşı içerisinde tek vücud olarak hareket ettiler ve geçen sene Ocak ayında deklare ettiğimiz 600 – 650 milyon dolarlık tahmini rakamlara çok çok yakın bir yerlerde biteceğine inandığımız bir ihale modeli oluşturduk. Yayın ihalesi çok yakında sonuçlanacak. Göreceksiniz yüz milyonlarca dolarlık bir değer artışı ile Türk futbolu dev bir adım atmış olacak. Tabi bu süreçte TFF ’nin katkılarını asla göz ardı edemeyiz. Özellikle 5 Haziran 2015 yılında imzaladığımız mutabakat zaptı ile kulüplerimize devrettikleri yüzde 8 komisyon payı ve sonrasında oluşturduğumuz yayın ihalesinin içinde yer almaları, toplam ihale değerini arttırmaya yönelik çok değerli katkılarından dolayı onlara müteşekkiriz” diye konuştu.

“Başarı modellerinin hepsini inceledik”

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Göksel Gümüşdağ, yayın ihalesi sürecinde Peter Kenyon, Phil Lines, Nic Coward gibi futbol ekonomisi uzmanı profesyonel isimlerden danışmanlık hizmeti aldıklarını ifade ederek, “Dünyadaki başarılı modellerin hepsini inceledik. Lig başkanlarıyla, yayın ihale komisyonlarıyla, medya kuruluşlarıyla kurduğumuz ilişkilerde bu danışmanlarımızın katkıları büyük olmuştur. Bu insanlar Avrupa ’nın en büyük liglerinin yayın haklarının pazarlanması konusunda marka olmuş insanlar. Dolayısıyla tamamen şeffaf, profesyonel, Türk futbolunun, kulüplerimizin, tüm futbol paydaşlarımızın çıkarlarını hakkani bir şekilde optimize eden bir çalışma süreci yönettiğimizin bir anlamda garantörleri. Kasım ayının 21 ’inde gerçekleşecek olan bu ihale, inanıyoruz ki elimizden gelenin en iyisi olarak tarihe geçecektir. Emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sizlere de bu yolculuk boyunca medyada verdiğiniz destek için ayrıca teşekkür ediyorum. Meseleyi enine boyuna ve dürüst bir şekilde kamuoyuna aktardınız ve böylece Türk futbolunun – dolayısıyla yayın ihalesinin – değerini arttırmamıza katkıda bulundunuz. Hepimiz için hayırlı olması dileğiyle tüm kulüplerimiz ve Kulüpler Birliği adına herkese saygılarımı sunuyorum” açıklamasını yaptı.

sizlere wwww.macozetizle.com farkıyla sunulmuştur. Sitemizde maç özetleri , Şampiyonlar ligi özetleri ,süper lig maç özetleri , geniş özetler ve spor haberleri yer almaktadır.

reklam
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.