reklam
   
reklam 

F.Bahçeli yıldızın çok konuşulan görüntüsü!

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Ezeli rakibi Galatasaray ’ı evinde ağırlayacak Fenerbahçe, milli takım haftasını çok iyi değerlendiriyor. İlk haftayı fiziksel çalışmalara ayıran teknik heyet, mücadele öncesindeki bu hafta içerisinde de taktiksel detaylara önem veriyor. Futbolcular adeta rambo eğitiminden geçti.

Spor Toto Süper Lig ’de 11. haftada ezeli rakibi Galatasaray ’ı konuk edecek Fenerbahçe ’de milli takım arası çok iyi kullanıldı. Teknik heyet, derbi maçı hazırlıklarını iki bölüme ayırdı.
 
Sarı-lacivertliler, ilk haftada kondisyon yüklemesi yaparken, bu hafta da taktik çalışmalar başladı. Günde çift antrenman gerçekleştirilirken, kondisyona dönük çalışmalar geçen hafta perşembe gününe kadar sürdü. Ardından takımın dinlenmesi için üç gün izin verildi.

Bu çalışmalar sırasında ise takım, kondisyoner Fatih Yıldız ’a emanet edildi. Derbi ile başlayacak yeni ve zorlu periyot öncesi takıma son fiziksel yükleme yapıldı.
Bu çalışmalar sırasında birbirinden farklı ve oldukça ilginç antrenman metotları uygulandı.


Hasan Ali Kaldırım’ın kuvvet antrenmanından yansıyan bu fotoğrafı sosyal medyada en çok paylaşılan karelerden biri oldu.

1- Boks Antrenmanı

Futbolular boks eldivelerini takıp özel bir çalışma yaptı. Kum torbalarına yapılan vuruşlarla üst adale grubunu güçlendirme çalışması yapıldı. Bunun dışında ayrıca reaksiyon çalışması da gerçekleşti. Komutlara göre en hızlı şekilde sağ ve sol yumruklarla futbolcuların reaksiyonlarının gelişmesi amaçlandı.
 
2- Kürek Çalışması

Futbolcular bunun dışında ayrıca kürek antrenmanı yaptılar. Salondaki özel makine gerçeğini aratmadı. Futbolcular, bu çalışma ile yine farklı bir kondisyon yüklemesi yaptı.

3- Gemi Halatı

Bunun yanısıra gemi halatına benzeyen özel kalın halatlarla çalışmalara devam ettiler. Bu halatları sallayarak yine vücudun farklı bölgelerindeki kas gruplarını çalıştırdılar.
 
4- Bisiklet

Klasik bisiklet antrenmanından farklı bir çalışmaydı. Tesisteki bu bisikletler sabit olmadığı için gerçekten yolda bisiklet sürüyormuş gibi bir durum söz konusu oldu. Yokuş yukarı çıkar gibi futbolcuları zorlayan ayrıca sağ ve sola yatabilen bu bisikletlerle futbolcular  zorlu bir parkurda yarışıyormuş gibi efor sarf etti.

sizlere wwww.macozetizle.com farkıyla sunulmuştur. Sitemizde maç özetleri , Şampiyonlar ligi özetleri ,süper lig maç özetleri , geniş özetler ve spor haberleri yer almaktadır.