reklam
   
reklam 

Demirkol’dan G.Saray yorumu ‘Reaksiyon…’

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Derbi yenilgisi sonrası klasik reaksiyon, beklenen seviyedeydi. Bursaspor ’un kağıt üzerinde Merter ve Faty ’yle sahip olduğu sert yapı sahaya yansımayınca durum iyice Galatasaray ’a döndü. Rakip, orta sahada ne sert ne de hızlı olunca Galatasaray, Selçuk ’un katılımıyla istediği pas oyununu özellikle evinde de oynayabiliyor. Dün akşam da öyle de oldu. Tempoyu Galatasaray ayarladı. Bu tip orta sahalara karşı Sneijder ’in rahat edişi de en büyük avantaj tabii. Özellikle ilk yarıda Galatasaray ’ın hemen tüm akınlarında Hollandalı vardı. Selçuk, rahat top yapınca onu kaleye yaklaştırmak da kolay oluyor.

Bruma ’da düşüş var

Bursaspor ’un Kubilay ’la bulduğu golde ofsayt bayrağı kalkmış olsa ve yine genç oyuncunun elle oynamasında düdük de çalsa Galatasaray çok erken oyunu koparabilirdi. Özellikle Erdem ’in tuttuğu Galatasaray soluna Yasin geçtikten sonra hücum etmek çok kolay oldu. Dönenleri kolaylıkla toplayıp akın sürekliliği sağladılar. Burada altını çizmek gereken Bruma ’nın buradaki boşluğu değerlendirememiş olması. Portekizli ’de belli oranda bir düşüş var. Bunun uzun sürmesi Galatasaray açısından oldukça önemli.

Savunma kolay topladı

Maçın kaderini belirleyen bir başka önemli konu ise Bursa ’nın hücum planıydı. Açık söylemek gerekirse Galatasaray ’ın analizi yapılıp da hazırlanmış gibi değildi. İlk yarıda Deniz ve Batalla ile buldukları net kontra şansları dışında hep aynı şeyi yaptılar. Galatasaray savunmasının arasına pasla girmek ya da çizgiye inip boşa top çıkarmak yerine genelde altı pasın önüne erken ortalar yaptılar. ‘Serdar Aziz, Hakan ve Muslera ’ya nasıl hücum edilmez! ’ konulu bir ders gibiydi nerdeyse. Galatasaray savunması bunları kolaylıkla topladı. Sonuç olarak adı zor ama kendisi kolay bir maç oldu. Hakem performansı biraz yukarıda olsa çok daha kolay olabilirdi.

sizlere wwww.macozetizle.com farkıyla sunulmuştur. Sitemizde maç özetleri , Şampiyonlar ligi özetleri ,süper lig maç özetleri , geniş özetler ve spor haberleri yer almaktadır.