Azimle çalıştı, 2 yılda milli sporcu oldu


azimle calisti 2 yilda milli sporcu oldu - Azimle çalıştı, 2 yılda milli sporcu oldu

Manisa Büyükşehir Belediyesporlu Sevim Yıldır, 2 yıl önce başladığı çocukluk hayali okçulukta, azimli çalışması sonucu milli takıma seçildi. 

Bilgisayar mühendisi Sevim Yıldır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğunda at binmeyi ve ok atmayı hayal ettiğini ancak yaşam koşulları nedeniyle uzun süre bu hayallerinden uzak kaldığını belirtti.

Konya’daki üniversite eğitimi sırasında at binmeyi öğrendiğini anlatan milli sporcu, ardından Manisa’ya dönünce ailesinin inşaat şirketinde çalıştığı esnada diğer hayalini de hayata geçirip, hobi olarak okçulukla ilgilenmeye başladığını söyledi.

Sevim Yıldır, okçulukta tecrübe edindikçe ilgi ve başarısının da arttığını kaydederek, şöyle konuştu:

“Bildiğim, normal şartlarda okçuluğa 9-12 yaşlarında başlanıyor. Ben üniversiteden sonra başladım ve bir yandan da işimle ilgilenmek zorunda kaldım. Severek başladığım bu sporda hem çok çalıştım hem de şansım yaver gitti. Başlangıçta yarışmalarda ilk 32’ye bile giremezken, sonrasında 12’ye, 8’e girmeyi başardım. Elde ettiğim sonuçlarla 2015 yılında Avrupa Şampiyonası’nda milli takıma çağrıldım. Milli takımda çok farklı bir atmosfer var. Türk bayrağını göğsünüzde taşıyarak onu temsil etmek gurur verici. Bu hazzı alınca da okçuluk sporuna daha sıkı sarıldım.”

Türkiye Kupası Finali’ne katılacak

Sevim Yıldır, makaralı yayda ülkedeki en iyi 8 sporcunun mücadele edeceği Türkiye Kupası Finali’nde yarışacağını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli takıma ilk 3 alınıyor, bunun için elimden geleni yapacağım. Önümüzdeki sene milli takım seçmelerine de girmeye hak kazandım, 5’inci sırada yer aldığımdan 4’üncü ile eşleştim. Elemelere katılan herkes çok iyi, ilk 8 muhteşem atışlar yapıyor. Ben de iyi bir sonuç alacağımı düşünüyorum. Madalya kazanarak podyuma çıkmak istiyorum.”

“Hayallerinizi ertelemeyin”

Gençlere “hayallerini ertelememe ve peşinden gitme” tavsiyesinde bulunan 24 yaşındaki ay-yıldızlı okçu, şunları kaydetti:

“Ailelerin de desteği çok önemli. Başarıyı yakalamamda ailemin desteği büyük etken oldu. Okçuluk benim için artık sevdaya dönüştü. Ata sporlarımızdan biri. Bu kültürün yeni jenerasyonun elinde harmanlanarak devam etmesi gerekli diye düşünüyorum. Eğer bu sporla uğraşmak istiyorsanız hemen başvuru yaparak başlayabilirsiniz.”

sizlere www.macozetizle.com farkıyla sunulmuştur. Sitemizde maç özetleri , Şampiyonlar ligi özetleri ,süper lig maç özetleri , geniş özetler ve spor haberleri yer almaktadır.

Azimle çalıştı, 2 yılda milli sporcu oldu

Free WordPress Themes