CANLI MAÇ SONUÇLARI

’25 dakika oynayamıyorsa kadroya alınmasın!’

İşte Dilmen’in açıklamaları;

İlk yarının son 25 dakikasını Galatasaray domine etti. Attıkları gol şahaneydi. Skoru etkileyecek hakem hataları oldu. İlk gol ofsayt olabilir, maç sonu bakılır, penaltı tartışmasız bir penaltı… Serdar Aziz’e yapılan pozisyon da penaltı. Bu şekilde net bir çekilme penaltı olmalı. Skoru etkileyecek 3 pozisyon oldu.

Derbi sonrası 3-4 oyuncunun değişmesi normal. Hareketli oyunun iyi olduğunu anlamasını lazım Riekerink’in.

“Galibiyeti hak eden takım Galatasaray’dı”

Anlaşılan o ki Galatasaray, devre arasına kadar Riekerink ile gidecek. Galatasaray psikolojik olarak da puan olarak da önemli bir maçı kazandı. Galibiyeti hak eden takım Galatasaray’dı. Özellikle ilk devrenin sonlarına doğru hedef santrforsuz oynanan oyun büyüleyiciydi.

“Hamit 25 dakika oynayamıyorsa, kadroya alınmasın”

Sneijder’in tartışılması, Galatasaray için çok iyi oldu. Bugün çok istekliydi. Podolski neredeyse sahada yok gibiydi, ama işi bitiren oyunculardan biri oldu. Galatasaray’da Yasin, Bruma ve Sinan gibi oyuncular ya çok iyi oynuyor, ya da çok kötü. Eğer Hamit de 25 dakika futbol oynayamayacaksa kadroya alınmasın. Eren Derdiyok’u oynatmamak ve De Jong’da ısrar etmek tercihleri teknik direktöre aittir ve doğrudur.

‘Riekerink’i aşan sorunlar var’

Kadro dışı bırakılan oyuncular, bugün golleri atan oyunculardı. Galatasaray’ın temel sorunu bu. Takımın yaşadığı iniş çıkışlar etkiliyor. Neden kadro dışı bırakılıp, neden geri alınıyor bu oyuncular. Sorun burada. Hoca mı veriyor bu kararları, yönetim mi? Duygusal olarak git geller yaşanıyor. Bence hocayı aşan durumlar var. Yoksa ne Yasin, ne de Selçuk kadro dışı kalmazdı. Linnes, De Jong ve Eren Derdiyok dersleri vardı bugün. Ama hocanın negatif dersler de alması lazım. Defansif olarak çok büyük hatalar yapıyor Galatasaray. Avrupa’da bu boşlukları yakalayan takımlar 4’lük 5’lik yaparlar. 

sizlere wwww.macozetizle.com farkıyla sunulmuştur. Sitemizde maç özetleri , Şampiyonlar ligi özetleri ,süper lig maç özetleri , geniş özetler ve spor haberleri yer almaktadır.

Yüklenme Tarihi : 25 Kasım 2016